Jarní úklid Moravského krasu letos Správa chráněné krajinné oblasti Moravský kras naplánovala na sobotu 26. dubna. „Sraz dobrovolníků je ve čtvrt na devět na autobusovém nádraží v Blansku. Netýká se to ovšem těch, kteří jedou linkovým autobusem na Skalní mlýn, kteří odjíždí dřív, a těch, jejichž trasy začínají v Blansku nebo v okolních obcích," vysvětlil vedoucí Správy CHKO Moravský kras Leoš Štefka.

Pro účastníky úklidu organizátoři připraví tradiční setkání na Skalním mlýně. „A také volné vstupy do jeskyní Balcarky, Sloupsko-šošůvských, Kateřinské a Punkevních," uvedl Štefka s tím, že pytle na odpadky si mohou dobrovolníci vyzvednout na Správě CHKO Moravský kras. „Účastníkům brigády doporučujeme vzít si s sebou pracovní rukavice," upozornil vedoucí Správy CHKO.

Kdo chce s úklidem Moravského krasu 26. dubna pomoci, může se nahlásit na Správě CHKO Moravský kras Lucii Staňkové na telefonním čísle 516 428 880 nebo e-mailem lucie.stankova@nature.cz. „Účastníci brigády nebo vedoucí kolektivů se mohou na Správě CHKO hlásit ještě dnes," dodal Štefka.