Tradiční akce Za Adamov čistější se koná každý rok dvakrát. Na jaře a na podzim. „Od města dostáváme dotace, tak proč bychom nemohli na oplátku pomoct s úklidem odpadků? Myslím si, že to má i výchovný efekt. Třeba si někteří lidé uvědomí, jak je těžké ten nepořádek uklízet, a příště si rozmyslí něco odhodit jen tak mimo popelnici," řekl Jan Ostrý z oddílu adamovských stolních tenistů.

Brigádníci mají ve čtvrtek sraz v pět hodin odpoledne na dvou místech. První z nich je v sídlišti Ptačina před tamním Domem služeb v Družstevní ulici. „Na místě příchozí dostanou plastové pytle na odpadky a přidělené místo, které mají vyčistit. Doporučujeme vzít si s sebou pracovní rukavice," uvedl Vladimír Bílý z komise Projektu Zdravé město Adamov a místní Agendy 21.

Druhé stanoviště bude před kabinami u fotbalového hřiště na Smetanově náměstí. „Dřív bylo ještě jedno stanoviště v sídlišti Horka, ale chodilo tam málo lidí a jednou snad ani nikdo nepřišel. Proto se počet stanovišť snížil. Účast na brigádě je přitom jednou z podmínek, aby sportovní oddíly a spolky od města dostaly dotace," dodal Bílý.