„Sochařský ateliér pořádáme ve Vískách letos už podruhé. Na tomto ročníku se sejde celkem šest začínajících sochařů, studentů nebo absolventů středních i vysokých škol. V pátek v devatenáct hodin bude v agrocentru zahájení. Na něm se umělci seznámí s místními lidmi a představí jim svoje návrhy soch,“ řekl starosta Vísek Stanislav Kamba.

Lidé si pak můžou chodit prohlížet práci sochařů po celé dva týdny. Letos jim pod rukama budou vznikat například postavy z Betléma. „Letos jsme vybrali jako téma Betlém. K tomu zopakujeme i dvě loňská témata, koně a dožínky. Hned na začátku se společně s paní profesorkou, která ateliér povede, sejdeme se studenty a domluvíme se do čeho se ze svých návrhů pustí,“ přiblížit Kamba a dodal, že zatímco v loňském roce tesali sochaři jen do dřeva, letos si troufnou i na hořický pískovec.

Každý z mladých sochařů vytvoří v ateliéru ve Vískách jednu sochu. „Ještě uvidíme, co vybereme. Můžou třeba vzniknout dvě postavy z Betléma a zbytek na téma dožínky. Betlém plánujeme jako dlouhodobé navazující téma. Chtěli bychom v něm pokračovat na sympoziu i příští rok,“ prozradil starosta Vísek.

Setkání sochařů ukončí v pátek šestadvacátého srpna v sedm hodin vernisáž, na které umělci lidem představí, co v ateliéru ve Vískách vytvořili. „Sochy nám pak v obci zůstanou. Některé připadnou i Světlé, která se letos s námi na pořádání akce podílí,“ doplnil starosta.