Podle drnovického starosty Petra Ducháčka do školy zatéká. „Zdá se, že jsou tam shnilé krovy. Do budovy však zatéká také nekvalitními okny,“ popsal s tím, že tyto potíže zřejmě nastaly kvůli špatné rekonstrukci, která školu ovládla před více jak deseti lety.

Tehdy stavaři upravili půdní prostory, ve kterých vznikly dvě třídy, sborovna a počítačová učebna. „Bohužel nyní sklízíme následky. Odborníci, se kterými jsem tuto záležitost řešil, mluví o nejčernějším scénáři. Ten zní, že střecha může být v havarijním stavu a bude potřeba provést její kompletní výměnu,“ řekl Ducháček. Ten vyčkává na další odborný posudek.

Detailní prohlídka střechy je však možná až na jaře, kdy roztaje sníh. „Kéž by stačilo vyměnit jeden dva krovy. V horším případě budeme muset požádat o dotace,“ pokračoval starosta, který chce svou žádost směřovat na Jihomoravský kraj či programy, které na havárie střech přispívají.

V budově sídlí základní i mateřská škola. Žáci sem docházejí do první až páté třídy, školka funguje dopoledne. Celá budova je podle Ducháčka stará sto let. Je dokonce možné, že střecha je původní. „Můj předchůdce mi sdělil, že zde našli křidlice, na kterých byl napsán rok 1911,“ vysvětlil starosta.