Výsledky této studie mají k dispozici letovičtí radní. Technický odbor městského úřadu bude v těchto dnech zpracovávat návrhy, jak dětem cestu do školy usnadnit.

„Školáci měli nakreslit místa, která jsou z jejich pohledu nebezpečná. Dětem se cesta totiž jeví jinak než dospělým, a my mnohdy nevíme, co všechno můžou děti vnímat jako problematické,“ vysvětlil letovický místostarosta Bohuslav Kuda.

Z obrázků, které děti nakreslily, pak vyplynulo, že se jim nelíbil například přechod pro chodce v centru města v ulici Komenského.
Problematická se jim zdála i zebra, která vede přes náměstí na autobusovou zastávku. Označily i přechod na ulici Bártova, Boční a Tyršova.

„Celou studii jsme předali technickému odboru města. Jeho pracovníci nejprve zpracují projekt na řešení přechodu na ulici Bártové, protože tento přechod nenavazuje na žádný chodník,“ upřesnil dále Kuda s tím, že ze studie vyplunulo, že děti špatně vnímají i podchod, který vede z centra města.

„Podchod je dostatečně nasvětelný, ale jeho vyústění je šedivé, což zřejmě nepůsobí dobře. V budoucnu bychom mohli beton natřít například nějakou zářivou barvou,“ doplnil Kuda.

Podle něj měl celý projekt přínos i pro starší žáky letovické základní školy. „Dopravní výchova se ve škole promítla i do ostatních předmětů, jakými jsou fyzika nebo český jazyk,“ uvedl místostarosta.