Již devátý ročník vánoční výstavy nabídl bohatý program. „Hlavní součástí výstavy je květinová show, na které floristé před publikem tvoří květinové vazby. Tuto show pořádáme už šestým rokem a každoročně na ni přijíždí holandský florista Peter Manders, který má v Holandsku své květinářství s padesátiletou tradicí, protože jej převzal po svých rodičích. Peter patří ke špičkovým holandských floristům," přiblížila moderátorka akce Soňa Šmahelová s tím, že Peter je známý svými neotřelými květinovými aranžmá. Společně s holandským floristou na show vystupují i čeští floristé. „Za víkend pořádáme čtyři květinové show. Na každou z nich přijíždí kolem dvě stě padesáti diváků," vyčíslila Šmahelová.

Oproti loňsku čekalo na návštěvníky i několik novinek. „Připravili jsme betlém ze slámy, kde jsou i živá zvířata, jako ovečka, koza a drůbež a také jsme rozšířili nabídku občerstvení," řekla Šmahelová.

Na vánoční výstavu se se svou rodinou vypravila i paní Jitka z Lipůvky. „Moc se nám tady líbí dcery si nazdobily perníčky, koupili jsme si několik nových vánočních ozdob a také adventní věnec a z květinových vazeb floristů jsme byli nadšení," řekla návštěvnice.