Akce navíc ještě nekončí. Dárci mohou potraviny dál nosit do Informační kanceláře Blanka od pondělí do pátku mezi devátou a šestnáctou hodinou s výjimkou hodinové sanitární přestávky po poledni. V sobotu pak dary na místě přijmou od devíti do dvanácti hodin. „Pokud by stále někdo chtěl přispět, pomohly by nám masové i zeleninové konzervy, cukr nebo kečupy. Potřeba jsou i nejrůznější trvanlivé potraviny pro děti jako dětská výživa, sušené mléko, marmeláda a müsli. Budeme ale rádi za cokoliv, co je trvanlivé a vydrží,“ vyjmenoval koordinátor humanitární pomoci František Jahoda.

Zapojují se také školy v Blansku, které darovaly celkem čtyři sta kilogramů potravin. Měly totiž velké zásoby, které kvůli jejich uzavření nemohli sníst žáci na obědech. „Oslovili jsme je už v den vyhlášení Sběru potravin. Zapojila se Mateřská škola a Základní škola Dvorská 26, Základní škola Erbenova, Mateřská škola Blansko a Mateřská škola Dvorská 96. Charitě nabídly například tři sta kilogramů brambor, vajíčka, ale také mix dalších potravin. Bylo to například sušené mléko, koření, marmeláda, konzervy nebo vývar,“ vyjmenovala vedoucí školského odboru Petra Skotáková.

Pracovníci Oblastní charity Blansko rozvezli balíčky s potravinovou pomocí po nejen po samotném města, ale i do okolních obcí v regionu. Bedny s potravinami tak putovaly například do Vilémovic Šebrova, Šošůvky, do Lipovce, Vratíkova nebo Letovic. Na akci se podílí i blanská radnice, budoucnost projektu řeší ve spolupráci s charitou. „Vyhodnotíme, jakou má sběr potravin odezvu. Na základě toho posoudíme, zda je třeba ještě nějak pomoci,“ dodal starosta Jiří Crha.

Rozhodovat se bude i o tom, kam vlastně směřovat dodávky, aby se dostaly k těm, kteří je opravdu nutně potřebují. „Jsme v kontaktu se sociálními pracovníky města a průběžně budeme vyhodnocovat, kdo je aktuálně nejpotřebnější a komu půjde další várka pomoci. Rádi bychom také Sběr potravin rozšířili do regionu a využít místní kontakty, například na farnosti nebo obce,“ dodal zástupce ředitele Oblastní charity Blansko Miroslav Doležel.