Střecha v zadním traktu nad historickou částí budovy radnice je v havarijním stavu. „Celou ji necháme vyměnit, včetně krovů. A to asi na třetině budovy, ve zbylé části je zatím v pořádku. Dříve tam býval byt o třech místnostech. Po úpravách tam bude sídlit stavební úřad z kanceláře, které je nyní ve spodním patře budovy," vysvětlil Dvořáček.

Novou podobu dostane také interiér. „Celý jej zmodernizujeme. Kanceláře kompletně předěláme, spoustu příček změníme. Nově uvnitř vznikne čekárna pro lidi, aby nemuseli stát na schodech, když chtějí něco vyřídit. Bude to celkově změna k lepšímu pro zaměstnance i veřejnost. Některým pracovníkům možná vyměníme nábytek. Já jsem s tím svým spokojený, ale mnozí ho již mají zastaralý. Bude záležet na tom, jestli nám na to zůstanou peníze," přiblížil lysický starosta. Hezčí bude podle něj také obřadní síň.

Městys budovu opraví postupně. „Vždy budeme rekonstruovat jen jednu nebo dvě místnosti, ne všechny najednou. Nemůžeme radnici na několik měsíců zavřít," ubezpečil Dvořáček.

Zeptají se lidí

Lysičtí se také pokusí získat dotaci. A to nejen na úpravy radnice, ale i na opravu Horního náměstí. „Nyní zpracováváme projekt. V lednu bychom chtěli jeho podobu projednat s obyvateli náměstí. Chceme, aby se k němu vyjádřili. A pokud to bude možné, jejich připomínky zohledníme. S rekonstrukcí chceme začít letos, ale přesný termín jsme ještě nestanovili," uvedl Dvořáček.

Lysičtí počítají s tím, že oprava náměstí si vyžádá asi dva miliony korun. „Náměstí sice není moc frekventované, ale vozovka, obrubníky a chodníky jsou ve velmi špatném stavu," dodal Dvořáček.