Se svými psy přijela chovatelka z Benešova u Semil. „Dalmatiny máme doma tři. Sem na výstavu jsme přivezli dva pejsky, čtyři a půl roku starou Hetty a rok a půl starého Olivera. Doma máme ještě čtrnáctiletou Caru," říká chovatelka.

Cestu do Blanska rozhodně nevážili zbytečně. „S mladým pejskem Oliverem jsme byli druzí a s fenkou Hetty, která už má z předchozích výstav všechny tituly, jsme dnes vyhráli čestnou třídu. V ní soutěží psi, kteří už získali nejrůznější ocenění a už je zbytečné, aby brali tituly těm mladším," vysvětluje Holatová.

K chovu dalmatinů se dostala v roce 1995. „Vybrala jsem si je proto, že se mi líbili vzhledově. Tehdy jsem však netušila, že mi tak sednou i povahově, že u jejich chovu zůstanu teď už skoro dvacet let," usmívá se úspěšná chovatelka s tím, že dalmatini jsou aktivní a veselí psi. „Nejvíc mě na jejich chovu baví to, že za každého počasí s nimi musím ven, na louku, do lesa, takže to vlastně pomáhá i mě, že se udržuji v kondici," vypráví Holatová.

Kromě pravidelných procházek ale s dalmatiny jezdí i na nejrůznější výstavy psů. „Jezdíme hodně po republice i do zahraničí, třeba do Polska, Rakouska, Německa nebo na Slovensko," dodává Holatová, jejíž chovná stanice se jmenuje Od Hettynky.