Bambiriáda je přehlídkou volnočasových aktivit pod širým nebem. Dětem a mladým lidem nabízí možnost vybrat si pro sebe tu aktivitu, která jim nejlépe vyhovuje. „V těchto dnech vyzýváme všechna dětská a mládežnická sdružení v Blansku, která mají zájem se zapojit, aby se nám jejich zástupci ozvali do patnáctého března," uvedla mluvčí Bambiriády Marie Jahodová s tím, že zájemci mají psát na e-mailovou adresu bambiriada2013@gmail.com.

V Blansku se organizace Bambiriády ujalo junácké středisko Světla spolu s Kolpingovou rodinou, Sborem dobrovolných hasičů Klepačov a Hnutím Brontosaurus. „Bambiriáda se koná ve městech po celé republice. My jsme chtěli tuto tradici přivést do Blanska jako alternativu za Burzu volnočasových aktivit," sdělil jeden z organizátorů akce v Blansku Lubomír Rek. Záštitu nad Bambiriádou převzalo i město Blansko a starosta Lubomír Toufar.

Letošním tématem Bambiriády je dětství v proměnách času. „Návštěvníci si vyzkouší například nejrůznější kratochvíle svých dědečků a babiček, mezi které patřilo cvrnkání kuliček, chůze na chůdách nebo skládání ježka v kleci. Prohlédnou si i dávno zapomenuté hračky a školní pomůcky," přiblížil předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.