Krámky rozbalí trhovci v adamovské ulici Mírová v sobotu ve dvě hodiny odpoledne. Nakupovat mohou zájemci do pěti hodin odpoledne. K mání budou domácí paštiky, škvarky a sádlo, koření nebo uzeniny. A také masné výrobky. Klobásy, jitrnice, tlačenka či sýry. „Lidé mohou nakoupit také medovinu, medové pivo nebo bezlepkové pochoutky," upřesnila nabízený sortiment Kučerová.

Původně trhy začínaly ráno a končily před polednem. Nyní si místní nakoupí až odpoledne. „Prodejní čas jsme upravili, protože v této době přijíždí nedaleko k parkovišti linka městského autobusu. To je pro spoustu zejména starších lidí, kteří si chtějí na trzích nakoupit, velká výhoda," dodala Kučerová.

Další farmářské trhy se budou v Adamově konat jednadvacátého března, pětadvacátého dubna, třiadvacátého května a dvacátého června.

Novou možnost nákupu vítá například Robert Šamonil z Adamova. „Na trzích v Adamově jsem už nakupoval a byl jsem spokojený. Koupili jsme si jogurty, kuře a zeleninu. Člověk si může koupit regionální produkty od lidí, kteří je přímo vyrábí. Nejde tak o nějaké anonymní zboží kdovíodkud a to je podle mě výhoda," řekl muž.