Malé divadlo mělo stát na pozemcích města. Zabralo by i opuštěné suterénní prostory bývalého hotelu. „Myšlenka divadla v centru byla zajímavá. Ekonomické otázky však zástupci Kolárky nerozpracovali na takové úrovni, aby zaručovaly bezproblémovou existenci divadla se vším všudy. Kromě toho záměr provozovat v novém objektu alternativní divadlo s úzkým okruhem diváků je dnes velmi riskantní," vysvětlil zamítavé stanovisko blanenský starosta Ivo Polák.

Divadelníci podle něj také nezaručili garanci případné dostavby divadla v momentě, že by některý z dohodnutých sponzorů z různých důvodů nemohl divadlo podpořit.

Zástupci Kolárky tvrdili, že na stavbu za více než dvacet milionů korun jsou schopni peníze sehnat. Od sponzorů a z grantů. Stejně jako ve vlastní režii zajistit provoz divadla. Ten se měl pohybovat v řádu několika milionů korun ročně. Nová budova a zázemí měly zůstat v majetku města. „Štve mě, že jsme i přes četné sliby nebyli na jednání rady pozvaní. Měli jsme připravenou prezentaci a domluvené architekty. Bez podpory a souhlasného vyjádření města se však peníze na divadlo získávají těžko. Je to o prioritách města. O stálou divadelní scénu současné vedení města prostě nemá zájem," řekla předsedkyně spolku Circulus Eva Petrželová.

Blanenský místostarosta Jiří Crha upřesnil další obavy radních. Nevěřili, že divadlo vydrží fungovat delší dobu. Podle něj mělo veškerá rizika spojená s výstavbou a provozováním divadla nést ve finále město. „Jak bychom to řešili, kdybychom měli budovu za dvacet milionů a divadlo by přestalo fungovat? Převzít provoz pod město formou příspěvkové organizace? Jednu kulturní instituci už máme. Kulturní středisko města Blanska, jehož součástí je Dělnický dům. Ten má velký sál s jevištěm pro kulturní akce i divadelní představení," uvedl.

Divadlo Kolárka nyní sídlí ve zchátralé budově v blanenské ulici Kollárova. Město bude s krajem, který objekt vlastní, jednat o jeho opravě. Na nové scéně chtěla Kolárka hrát nejen pravidelná vlastní představení, ale také si zvát divadelní soubory z celé republiky nebo tam dělat koncerty či workshopy. „Kolárkou projde ročně dva tisíce diváků, takže o alternativním divadle nemůže být řeč. Bez důstojného prostředí a zázemí se však nemůžeme rozvíjet. A jít do Dělnického domu? Vždyť tam je už soukromá umělecká škola," řekla Petrželová.

Novou a především stálou scénu divadla Kolárka by přitom řada místních uvítala. „Jsem pro všemi deseti. Konečně dobrý nápad. Držím pěsti, aby to vyšlo," napsala na facebookovém profilu Blanenského deníku Rovnost čtenářka Lenka Kuchařová.

Eva Petrželová poznamenala, že Kolárka chce za stálou divadelní scénu ve městě bojovat dál. I třeba v jiných prostorách. „Teď uděláme ve městě průzkum, jak to vidí místní lidé," uzavřela.