Lysické letní kino si letošní premiéru odbylo v polovině června. V červenci je naplánovaných jedenáct představení. „Letos si diváci užijí kvalitnější zvuk. Vyměnili jsme totiž kabely k reproduktorům. Další novinkou je, že nápoje podáváme do vratných kelímků,“ uvedl vedoucí lysického kina Miloslav Müller.

V Blansku se bude promítat v letním minikině na Poduklí na náměstí Republiky. Představení v centru města jsou náhradou za stálé kino, které je kvůli rekonstrukci až do konce srpna uzavřené. „Promítat se bude vždy v pátek od půl desáté večer. Začínáme 5. července,“ upřesnila vedoucí blanenské informační kanceláře Martina Hejčová s tím, že na programu bude dohromady devět představení. Největší letní kino v regionu v Boskovicích začne promítat v úterý 9. července. První projekce bude zdarma a diváci uvidí zrestaurovaný film Cesta do pravěku. „Máme nový projektor. Přes prázdniny plánujeme promítat skoro každý den, v září vždy v pátek a v sobotu,“ podotkl vedoucí boskovického kina Tomáš Marvan.

Do letního kina mohou zajít lidé i jinde. Pod širým nebem se bude promítat třeba ve Strážnici, v Miroslavi nebo ve Vyškově. (