Informoval o tom strůjce babyboxů Ludvík Hess. „V pondělí 20. listopadu v 16:38 se otevřela dvířka babyboxu na záchrance v jihomoravském Blansku. Babybox přijal do své klimatizované a ventilované bedýnky děťátko zabalené v bleděmodré dece s bílou čepičkou na hlavičce,“ sdělil Hess.

Připomněl, že zařízení pro záchranu odložených dětí ve městě funguje od roku 2018. Za tu dobu tam jde o druhý případ. Je to chlapec.

„Na pohled zdravý s ošetřeným pupečníkem, vážící dvě a půl kila. Záchranáři jej odvezli do Dětské nemocnice v Brně, protože blanenská nemocnice nemá dětské oddělení,“ dodal Hess.

Ilustrační foto.
Chlapec z blanenského babyboxu má nový domov. Dítě přijal dosud bezdětný pár

Postup na dotaz Deníku potvrdila i mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. „Je to chlapeček a podle prvotních vyšetření, která provedla naše lékařská posádka, je dítě zdravé. Po kontrole jsme je převezli k další péči do Dětské nemocnice v Brně," řekla mluvčí.

Dostal jméno David. „Jedná se o druhé dítě v blanenském babyboxu a historicky jde o dvě stě padesáté čtvrté dítě umístěné v Česku do těchto speciálních schránek,“ dodává Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů.

Pátého prosince má na jihu Moravy přibýt nový babybox v Kyjově na Hodonínsku.