Na dinosaury se do Boskovic chodili lidé dívat dva roky. „Na takovou dobu jsme měli podepsanou smlouvu s jejich majitelem. O prodloužení jsme neuvažovali. Snažíme se vždycky zhruba ve dvouletém intervalu nabízet návštěvníkům něco nového," prohlásil spolumajitel westernového městečka Luboš Jerry Procházka.

Skončila smlouva

Další osud atrakce nezná. „Smlouva na pronájem vypršela. Teď nastal čas, aby dinosauři zmizeli úplně. Někteří lidé si na změnu možná budou chvíli zvykat, ale určitě to nebude nic hrozného. Ještěři bavili hlavně děti. Rozhodně se nebojím, že by teď na nás zanevřely," řekl Procházka.

Několikametroví umělí predátoři budou chybět třeba Světlaně Richterové. „O jejich odvezení jsem neslyšela. Ale je to velká škoda. Ráda jsem se na ně se svými dětmi chodila dívat. Líbili se nám více než třeba podobná expozice ve Znojmě. Tam je to pro děti až moc strašidelné. Není nad klid v boskovické přírodě," podělila se o svůj názor matka tří dětí z Boskovic.

Konec dinosaurů za tragédii nepovažuje ani vedoucí boskovického městského informačního střediska Miloslava Luňáčková. „Lidi zpočátku očekávali, že u nás vznikne obdoba vyškovského Dinoparku. To ale nebyl záměr vedení westernového městečka. Šlo o šedesát exponátů, což je mnohem menší počet než ve Vyškově. Vždycky to bylo spíše takové doplňující lákadlo, poselství městečka je jiné," uvědomuje si Luňáčková.

Tomu se podle ní blíží jiné atrakce, které Boskovičtí nedávno pořídili. „Od turistů vím, že velký úspěch slaví lanové centrum. Podobně jako prostor na airsoft, což je obdoba známějšího paintballu. Podobné druhy zábavy se do westernového prostředí hodí více," uvedla Luňáčková.

Majitelé westernového městečka navíc dinosaury nahradí jinými lákadly. „Teď se zaměřujeme mimo jiné na talentové show, takzvaný open horse a divadelní představení. Na konci letních prázdnin k nám přijede Jaroslav Dušek s úspěšným projektem Čtyři dohody," prozradil Procházka.

Dinosaury nahradí

Ani lokalita, kterou doteď obývali pravěcí ještěři, nezůstane dlouhodobě nevyužitá. „O nové atrakce se určitě postaráme. Už od příští sezóny. Ale konkrétní detaily si zatím nechám pro sebe," doplnil spolumajitel městečka.

Před dvěma lety to vypadalo, že velký dinopark bude do Boskovic patřit natrvalo. Měl stát na padesáti hektarech lesa vedle městečka. Záměr soukromého investora zhatila petice, kterou podepsalo kolem dvou a půl tisíce lidí, kteří takovou atrakci ve městě nechtěli.

Členem petičního výboru byl i Jiří Vorlický. „Dinosauři jako takoví mi nikdy nevadili. Šlo nám o přírodu. Ve westernovém městečku měli určitě své místo. Kroky jeho vedení se mi líbí," zhodnotil.