Návštěvníci viděli třeba street dance nebo disco, ale i plesové choreografie nebo mažoretky. „Soutěží různé věkové kategorie od předškoláků a dětí až po dospělé,“ popisuje organizátorka.

S tancováním začala už jako dítě. Přivedla ji k němu maminka, která se v mládí věnovala akrobatickému rockenrolu. V šesté třídě tančila Bartošová spolu s dalšími děvčaty v taneční skupině Viktorky. „Tehdy nás do Kunštátu dojížděl trénovat Viktor Janč z brněnského studia Danza. S ním jsem se naučila tančit především disco a show dance,“ vrací se Bartošová zpátky.

O několik let později Viktorky skončily. ona ale tancovat nepřestala. Místo toho si v Kunštátě založila vlastní taneční skupinu pod názvem Bami. „Roznesla jsem tehdy pár letáků a ještě před začátkem školního roku se mi přihlásilo asi patnáct dětí. Pak ale začalo zájemců rychle přibývat,“ říká nadšenkyně. Nyní už má Bami přes sto deset aktivních tanečníků od tří do třiadvaceti let.

Před několika lety se o své svěřence starala úplně sama. Nyní jí pomáhají Gabriela Bednářová a Karel Hruška spolu s dalšími lektory.

Taneční skupina se pravidelně účastní celorepublikových i mezinárodních soutěží. Svoji sbírku ocenění vystavuje v kunštátské sportovní hale. Nové členy nabírá od března do června. Děti od předškoláků až po páťáky si mohou vyzkoušet všechny taneční styly, které skupina nabízí.

Lektorka přiznává, že vyjít s dětmi je někdy těžké. „Občas se s nimi dá hůř domluvit, ale nakonec to vždycky zvládneme. Na soutěžích bývá i velká rivalita, každý tam bojuje s napětím,“ říká.

NIKOLA POLÁČKOVÁ