„Firma by musela být dlouhodobě v platební neschopnosti a ani do budoucna by nesměla mít vyhlídky na zlepšení. Společnost KUDU nyní nejspíš nějaké finanční problémy má, ale ne tak zásadní, aby byl vyhlášen úpadek. Spíše se potýká s platebními problémy stejně jako další firmy v dnešní době ekonomické krize," odůvodnil rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci tamní mluvčí Petr Angyalossy

Podle něj nebyly splněny zákonné podmínky, a proto soud nemohl potvrdit rozhodnutí krajského soudu v Brně, že firma je v úpadku. Mluvčí doplnil, že rozhodnutí olomouckého soudu už je pravomocné a nelze se proti němu odvolat.

Pokud by vrchní soud rozhodl opačně a nakonec potvrdil úpadek firmy, provoz hemodialýzy v Boskovicích, kterou využívají desítky pacientů, by nejspíš musel skončit. Smlouva s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou je totiž nepřenosná, vázaná na místo provozu a na firmu KUDU.

Jednatelka společnosti KUDU Milada Konečná už dříve prohlásila, že se v úpadku rozhodně necítí, protože hemodialýza je i přes rok trvající insolvenční řízení stále v provozu. „Rozhodnutím vrchního soudu ale insolvenční řízení skončilo a my budeme v Boskovicích fungovat i nadále," doplnila v pátek Konečná.