Na první pohled to od vstupních dveří vypadá, že už se do Katolického domu víc lidí ani nevejde. Přesto přicházejí další. „Tento karneval jsme si nemohli nechat ujít. Je pravda, že letos je tu nějak přeplněno. V minulých letech tolik lidí nebylo,“ míní Ilona Hasoňová z Těchova, která na dětskou masopustní veselici zamířila s třemi dětmi a dvěma babičkami.

I když se zdá, že v sále není k hnutí, místo k tanci a poskakování si každý najde. Také se všechny děti postupně vystřídají u her v přísálí – shazují kuželky, staví puzzle a trefují se míčkem. Za splnění úkolu na každém stanovišti dostanou bonbón. Ti odvážnější stanou i na pódiu, kde v několika soutěžních disciplínách pečou s pejskem a kočičkou dort nebo zpívají písničku.

Vyprodaná tombola

Nesmí chybět samozřejmě tombola, která je během hodinky rozebraná. „Na někoho se losy ani nedostaly. Vyhráli jsme skládací autíčka, polštářek, deštník, knížku úkolů Máša a medvěd, propisku, odrazky, pastelky… Tolik se nám snad ještě nikdy nepoštěstilo,“ libuje si maminka tří dětí. Synka převlékla za kostlivce a dcerku za popcorn. Masku doma vlastnoručně vyráběla lepením popcornu na čepičku. Nejstarší syn přišel bez kostýmu.

Až se děti dostatečně vyřádí a vyberou všechny odměny, nastane čas vyhodnocení nejlepších masek. „Chytněte se za ruce a udělejte mašinku, abychom si mohli pořádně prohlédnout všechny kostýmy a vybrat ty nejkrásnější,“ vyzývá moderátor účastníky karnevalu při počátečních tónech písně Jede, jede mašinka.

Přestože dcerka Ilony Hasoňové má teprve sedm měsíců, cenu za nejmladší masku nevyhrávají. Tu si odnáší jiná maminka s šestiměsíčním miminkem. Ocenění za nejstarší masku obdrží klaun, kterému je přes padesát let. Jako nejkrásnější kostýmy vyhodnotí pořadatelé fotbalistku, traktůrek a potápěče.