Školní rok není jen ve znamení učení, ale i zábavy. Při návštěvě kroužků si na své přijdou ty děti, které si rády hrají s Barbie panenkami, malí přírodovědci i milovníci tónů elektrické kytary. Nabídka využití volného času dětí je v regionu pestrá.
Jediný Dům dětí a mládeže, kde se děti projedou na koních, je v Letovicích. „Začínáme už v září, dokud bude hezké počasí. Děti se pak během roku účastní dvou závodů. Hubertské jízdy a parkurové soutěže,“ prozradila Zuzana Musilová z letovického Domu dětí a mládeže. Tam si ale neužijí jen malí milovníci koňů. Od října mohou děti zavítat do dramatického kroužku, různých sportovních kroužků nebo i keramické dílny, která vznikla před rokem. „Děti ze sportovních kroužků si zasoutěží, pořádáme i keramické výstavy a pak tu máme Sluníčko, kde dětičky hrají na flétny a věnují se maňáskovému divadlu,“ pokračovala Musilová.


Prostorem Základní umělecké školy ve Velkých Opatovicích zazní nejčastěji kytara. „V poslední době je zájem i o elektrickou kytaru a baskytaru. V kapele chtějí hrát především mladí z druhého stupně základních škol,“ sdělila ředitelka školy Marcela Ladecká. Kdo by však rád ovládal jiný hudební nástroj, má ve Velkých Opatovicích možnost. Nechybí ani literárně – dramatický obor či obor výtvarný. Během roku pak děti hrají výchovné koncerty.
„Začneme fungovat v průběhu prvního týdne v září, to se ještě mohou děti přihlásit,“ informovala Ladecká.
V blanenském Domě dětí a mládeže kromě tradiční nabídky cizích jazyků, sportovních a výtvarných kroužků se mohou pochlubit s břišními tanci. „Začali jsme loni a je o to velký zájem,“ řekla zaměstnankyně Marcela Procházková.

Více informací se dozvíte v úterním vydání blanenského Deníku Rovnost 28. srpna.