Rodinné pasy nejsou cestovní doklady opravňující knávštěvě zahraničí. Tato průkazka přináší řadu výhod pro rodiny sdětmi. Hrad a zámek vBoskovicích, jeskyně Blanických rytířů vKunštátě jsou jen příklady možnosti využití slev na Blanensku. Vletním katalogu však najdete mnoho dalších hradů, muzeí či koupališť zcelé Jižní Moravy, kde se dá rodinný pas uplatnit.

Některé slevy se vztahují ke konkrétnímu datu – například vneděli 15. července mají majitelé rodinného pasu šanci na padesátiprocentní slevu na zámek vMikulově. Na několik dalších míst je pak možnost zlevněného vstupu po celý rok.

Ve Westernovém městečku vBoskovicích mohly rodiny speciální nabídku využít již na začátku července. Rodiče dětí měli totiž od 2. do 8. července padesátiprocentní slevu na divadelní představení. „Přišlo sedmdesát rodin skartou a slevovým kuponem,“ sdělil majitel Westernového městečka Luboš Jerry Procházka. „Čekali jsme však hojnější účast, když víme, že bylo rozdáno asi osm tisíc karet,“ řekl. Podle něj byly katalogy se slevovými kupony rozeslány pozdě, takže lidé se o akci včas nedozvěděli. „Ale nějaké slevy po předložení karty tu máme i nadále,“ dodal Procházka.

Na základě karty je také možno získat další slevy například vrestauracích a různých obchodech. Jejich seznam i podrobné podmínky ke získání rodinného pasu najdete na www.rodinnepasy.cz.