Koutek k odpočinku se nachází na chodbě u ředitelny a slouží dětem z prvního stupně. „Paní Machovou jsme požádali, aby nám do jednoho stylu sladila interiér školy. Zároveň se nám podařilo získat dotaci téměř šedesát tisíc korun z Jihomoravského kraje na projekty zaměřené na environmentální výchovu. Nový koutek tak neslouží jen k odpočinku, ale hlavně v něm děti vidí, jak se dají využít odpadové materiály," uvedl ředitel školy Pavel Dočekal.

Děti se přesvědčí na vlastní oči, že vyřazené věci nemusí končit jen v odpadkovém koši, ale také se v koutku dozví, jak správně třídit odpad, šetřit energiemi či zbytečně neplýtvat vodou.

Podle ředitele žáci o přestávkách v nových prostorách rádi tráví čas. Momentálně koutek využívá asi osmdesát dětí ze čtyř tříd. „V budoucnu chceme opět ve spolupráci s paní Machovou něco podobného pořídit i pro žáky z druhého stupně," řekl dále ředitel školy.

Iva Machová podobu koutku nejen vymyslela, ale s několika pomocníky přes prázdniny také vytvořila. „Naším hlavním cílem je naučit děti základním ekologickým návykům. Rádi bychom také vyhlásili školní soutěž o nejlepší nápad na praktické využití starých nebo použitých výrobků," napsala v projektu nazvaném Enviro designérka. V koutku je u každého výrobku štítek informující o tom, jak vznikl, kdo se na něm podílel, k čemu slouží a co s ním bude, až úplně doslouží.