Působit bude pod střediskem volného času Letokruh. „Nové kroužky otvíráme průběžně. Vedle chovatelského si v druhém pololetí děti mohou vybrat ještě z dalších dvou novinek," upřesnila ředitelka Letokruhu Ivona Kubíková.

Pokud se přihlásí dost zájemců, svou činnost chovatelé zahájí už od dubna. A nepůjde jen o povídání, ale děti si budou moci samy vše prakticky vyzkoušet. „Začneme v areálu letovického zámku. Jsme tam domluveni s jeho majitelem na zázemí pro králíkárnu, kurník, ale také pro včelí úl," přiblížil vedoucí kroužku Karel Král.

Poznají druhy medu

Připraveny už mají tři okruhy témat, jimž se chtějí věnovat. V chovatelství se zaměří na králíky, drůbež a holuby. V druhé oblasti zavítají do tajemné říše včel a třetí bude ochrana volné přírody. „Chceme děti učit poznávat ptáky podle jejich vzhledu i podle hlasu, najít v úle královnu, rozlišit druhy medu podle barvy, vůně a chuti. A přiblížíme jim například rodinné společenství holubů, kteří jsou po celý život v pevném svazku se svým partnerem. Zajímavých témat je hodně," naznačil některé zamýšlené aktivity Král.

Letokruh v nejbližších týdnech nabídne dětem z Letovic a okolí nově také šachistický a výtvarný kroužek. „Věřím, že mnohé příznivce si získá výtvarný klub, který se při tvoření bude inspirovat africkým uměním. Ve středisku nám totiž pomáhá Odile Velomana z Madagaskaru, která se na Letovicko vdala," připojila pozvání ředitelka střediska.

Děti od deseti let tak budou vyrábět například africké masky, taneční oděvy nebo šperky. Jako jediný z nových kroužků už má i stanovený čas, a to vždy ve čtvrtek odpoledne.