Letos maxiautodráhu pořadatelé oproti minulým rokům o něco zkrátili. „Tento rok je autodráha dlouhá něco okolo čtyřiceti metrů. Zkrátili jsme ji proto, aby ji závodníci mohli projet rychleji a rychleji se tak u ní mohli střídat a nestáli tak dlouho frontu," vysvětluje hlavní organizátor letošního Drakonečku Karel Synek.

Konečnou podobu autodráhy určuje počítač. „Do počítačového programu zadáme díly, které máme k dispozici, a také prostor, do kterého se dráha musí vejít, a program nám vygeneruje to, jak bude dráha vypadat," popisuje Synek.

Ačkoliv délka autodráhy letos rekordní není, minimálně jeden rekord se na letošním Drakonečku pokořit podařilo. „Letos máme zapsaných téměř sto soutěžících, což je nejvíc za celých jedenáct let konání Drakonečku," usmívá se Synek.

Utkat se spolu mohou hned ve třech disciplínách. „Soutěžíme o nejlepšího jezdce Velké ceny Blanska, nejrychlejší kolo maxiautodráhy a o největšího sběratele dráčků," hlásí další z pořadatelů Ondřej Dyčka z pódia s tím, že dráčky není možné si mezi sebou půjčovat, vyměňovat nebo dávat.

Děti je tak mohou získat jen za absolvování nejrůznějších disciplín na více než deseti stanovištích. „Podle toho, jak jsou úspěšní, dostanou jednoho až dva dráčky. Za ty si potom mohou koupit buďto dvě kola na maxiautodráze, nebo letos nově jedno kolo v interaktivní počítačové hře," říká Synek.

Všechny zajeté časy jezdců na maxiautodráze pořadatelé zaznamenávají a šestnáct nejrychlejších poté postupuje do soutěže Velká cena Blanska. Ti, kteří nepostoupí, ale nemusí zoufat. „Mohou vsadit svoje dráčky na nejlepšího jezdce, a když vyhrají a své dráčky znásobí, mají šanci vyhrát cenu o největšího sběratele dráčků," vysvětluje hlavní organizátor.

Ve frontě na maxiautodráhu už stojí také sourozenci Kristýna a Michal Grycovi z Blanska. „Už jsme tady byli i minulý rok a moc se nám tady líbilo, tak jsme šli letos zase. Maxiautodráhu už pojedeme dnes poněkolikáté. Není to těžké, ale člověk si musí dát pozor na některá místa, jako jsou například serpentiny v zadní části autodráhy," říká čtrnáctiletá Kristýna.

Její desetiletý bratr Michal dodává, že zatím jsou oba mezi šestnácti nejrychlejšími jezdci a mají tak šanci na postup do Velké ceny Blanska.