Soutěžit budou děti ve dvou kategoriích. První stupeň je pro děti ze třetích až pátých tříd základních škol. Druhou kategorií jsou žáci šestých až devátých ročníků základních škol. Zúčastnit se mohou i děti z věkově odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Děti musí v soutěži splnit zadané úkoly. „Je pět povinných stanovišť. Na jednom z nich si děti vyzkouší znalosti správného transportu zraněného. Na jednom se ověřují znalosti z obvazové techniky. Tři další jsou věnované první pomoci," vyjmenoval ředitel oblastního spolku Českého červeného kříže Blansko Jiří Kučera.

Děti budou soutěžit ve skupinách po pěti. Vyhraje ta skupina, která získá nejvíc bodů. „Vítěz postoupí do krajského kola. To budeme pořádat osmého června na zimním stadionu v Blansku," řekl Kučera s tím, že se soutěží na boskovickém Masarykově náměstí počítají i v případě špatného počasí.

Jedním z týmů, který se letos soutěže zúčastní jsou i mladí dobrovolní hasiči z Olešné. „Připravujeme se asi tak měsíc dopředu každé úterý. Už jsme se zúčastnili v předešlých ročnících. Letos se chceme přípravě věnovat více. Jde nám ale spíše o to, aby si to děti vyzkoušely," řekl vedoucí kolektivu Mladých hasičů SDH Olešná Martin Ševčík.