Účast je i přes dušičkové počasí hojná. V předprodeji se prodalo sedm stovek lístků a je možné si od dvou ježibab koupit vstupenky i na místě. Startuje se dvě hodiny po poledni před halou stolního tenisu na Podlesí. Účastníci přicházejí celé odpoledne Ještě před pochodem dostávají hrací kartičku, do které sbírají razítka. Pohádková procházka může začít.

Mezi nedočkavými pochůzkáři je i rodina Dvořákova z Blanska. "Doufám, že tam budou zvířátka ze Čtyřlísku, mám ráda jejich příběhy,“ svěřuje se se svým očekáváním devítiletá Adélka Dvořáková. A její přání se plní. Potkává všechny čtyři zvířecí postavy z komiksu potkala a fotí se s nimi.

Není to ovšem zadarmo. Stejně jako ostatní děti musí všechny své pohádkové hrdiny vyjmenovat, což ale zvládá na jedničku. U děvčátek boduje hlavně Fifinka. To na další zastávce je velké pozdvižení. Utekl pes slyšící na jméno Žeryk. Jeho majitelé Spejbl a Hurvínek se ho nemohou dovolat a ptají se dětí, zda ho po cestě neviděly. Jsou tu jen sami dva, Mánička je prý na pionýrském táboře.

Výletníky na trase dlouhé asi dva a půl kilometru čeká celkem jednáct zastávek, u kterých jsou pohádkové bytosti v životní velikosti. Potkat se zde můžou například s Bob a Bobkem, Jů a Hele, Včelkou Májou a Vilíkem, Křemílkem a Vochomůrkou, ale také s anděly a čerty

Na každé zastávce si děti nechávají potvrdit razítko do hrací kartičky, kterou dostaly na startu a v cíli za razítka dostávají malou drobnost.

Trasa některé malé pochůzkáře zmáhá. Malého Vojtíška Nesloužila nese v náručí už od třetí zastávky jeho tatínek Petr. "To mě nožičky bolet nemůžou, celý den se vozím na žabičce,“ dušuje se vodník. Na jedné ze zastávek čekají i Shrek s Fionou a také živý oslík.

„O akci je velký zájem. Svědčí o tom i fakt, že pár let nazpátek přišlo dva a půl tisíce lidí, což ve vyhrazených prostorách byl trochu problém, tvořily se hloučky lidí a čekalo se. Nicméně zájem nás těší,“ dodává organizátor Pavel Bouda a dodává, že si zatím netroufá odhadnout, kolik dnes přijde celkem lidí a jaký bude výtěžek.

Pohádkové odpoledne završuje táborák, u kterého si mohou návštěvníci opéci buřty a při tom jim hraje živá hudba. Téma jejich rozhovorů je jasné, všichni jsou nadšení a už se těší na pohádkový listopad zase příští rok.

RENATA SPOTZOVÁ