S blanenským domem dětí a mládeže zájemci prožijí jarní fantazírování. „Je to příměstský tábor, který pořádáme od třiadvacátého do sedmadvacátého února vždy od osmi hodin ráno do půl páté odpoledne. Tábor je určený pro děti od šesti let, které se mohou těšit na týden her, poznávacích soutěží a úkolů," popsala Kateřina Vévodová z blanenského DDM.

Účastníky tábora čekají také dva výlety. „Pojedeme do vědeckého zábavního parku VIDA! Brno a do zábavního centra Bongo Brno," uvedla Vévodová. Zájemci se mohou hlásit do osmnáctého února. „Cena programu je dvanáct set korun a zahrnuje vstupné, cestovné i obědy," dodala Vévodová.

Dva výlety naplánovali pro školáky také pracovníci Domu dětí a mládeže Letovice. „V pondělí o jarních prázdninách pojedeme do zábavního centra Bongo v Brně. V pátek sedmadvacátého února pak vyrazíme vlakem do vědeckého parku VIDA!" řekla ředitelka DDM Letovice Ivona Kubíková.

Úterý až čtvrtek mohou děti s letovickým DDM strávit na příměstském táboře s názvem Vzhůru do Bradavic. Účastníci si vyrobí kouzelnou hůlku a kámen mudrců, budou hledat tajemnou komnatu a připraví si i mnoholičný lektvar. Cena tábora je tři sta korun. „Zájemci se mohou hlásit do dvacátého února. Už teď ale máme jen několik volných míst, letos je o tábor velký zájem," řekla Kubíková.

Od pondělí třiadvacátého února do čtvrtka šestadvacátého února čeká školáky zábava v Domě dětí a mládeže Boskovice. Připravené budou společenské hry, stolní tenis, fotbálek nebo kulečník. Otevřeno budou mít vždy od osmi hodin ráno do tří odpoledne.

V pátek sedmadvacátého února čeká děti v Boskovicích pohádkový karneval. Ten začne o půl čtvrté odpoledne v tamní sokolovně.