Naráží na to, že většina škol na Blanensku se z kurzů denně vrací domů. „Pro nás by to byly každý den dvě hodiny v autobusu. Je lepší, když děti stráví ušetřený čas na sjezdovce. A odpočinou si i rodiče,“ doplňuje další vyučující Pavel Borek.

Pětačtyřicet školáků z prvního stupně je rozdělených do čtyř oddílů. V prvním lyžují nejzkušenější, ve čtvrtém začátečníci. „Nezkušení jezdí na malém svahu. V pondělí stála většina z nich na lyžích poprvé. Dnes už jsou všichni schopní svah sjet,“ chválí Borek své svěřence.

Čtrnáct nových pečovatelských bytů má vyrůst v centru obce Rudice. Postaví je soukromý investor
V Rudici postaví čtrnáct pečovatelských bytů. Nahradí starou kovárnu

Žáci jsou připravení a řadí se do skupinek. „Lyžuji od pěti let. Jsem v prvním družstvu a učitele nám dost pomáhají. Je to tady skvělé,“ hlásí nadšeně Karolína ze čtvrté třídy.

Svah sjíždí děti v elegantních obloucích. Někteří z nich se od začátku týdne zlepšili a postoupili do zkušenější skupiny. „Byla jsem ve dvojce a teď už jsem v jedničce. Nešlo mi ježdění pozadu. To už zvládám,“ usmívá se třeťačka Veronika.

Malé lyžaře čeká poslední půlhodina kurzu. Pak zamíří na oběd a odjedou za rodiči. „Určitě sem přijedeme zase,“ křičí sborově a řítí se vstříc závěrečnému sjezdu.

Ve všední dny je olešnický areál otevřený od devíti hodin ráno do devíti večer. O víkendu otevírá již v osm ráno. Cena za jízdu činí čtrnáct korun. Návštěvníci tam najdou velký vlek s kotvou, pomu i dětské vleky. Na místě stojí hospoda s občerstvením a půjčovna vybavení.

Folklórní soubory zatančily na vyškovském Masarykově náměstí Hanáckou besedu a vytvořily nový rekord v počtu zúčastněných.
Hanáckou besedu se naučily tančit i děti. A pomohly s rekordem