Černohorské děti se dočkají Dětského dnu po několikaleté odmlce.V půl třetí odpoledne na ně čeká program na novém hřišti nad školou. Kromě toho, že se utkají v tradičních soutěžích jako je skákání v pytli, čeká je i balónkové překvapení. „Přijede duo Fernando, které předvede show s nafukovacími balónky. Děti se můžou těšit i na pohádky, kouzla. Poslechnou si dětské písničky a snad se nám podaří domluvit i výtvarnou dílnu,“ prozradil pořadatel Pavel Musil.

Děti z Olomučan dostanou v den oslav dárek v podobě zbrusu nového hřiště. „Užijí si dřevěných houpaček, průlezek a skluzavky,“ přiblížil starosta Jiří Baštář, podle kterého hřiště přišlo zhruba na dvě stě padesát tisíc korun.

V galerii Kruh sídlící v rájeckém zámku zase děti uvidí pohádku O Palečkovi. A to na vernisáži výstavy obrazů a výtvarných návrhů k pohádkám z dílny Jaroslavy Fišerové. Akce začne ve tři hodiny.

V Lažanech budou děti od jedné hodiny na hřišti překonávat lanový přechod, zhlédnou představení blanenských modelářů nebo se projedou na čtyřkolce. Vzduchem tam v Dětský den bude létat i vrtulník.

Blanenští budou oslavovat na historickém jarmarku v zámeckém parku. Budou svědky rytířských turnajů, vystoupení kouzelnického učně Harryho Pottera, ochutnají rybí speciality, zhlédnou tavbu železa v replice historické pece. Celodenní slavnost ukončí historický průvod s pochodněmi a ohňostroj.
Děti z Kunštátu se vydají pohádkovou cestou. V jednu hodinu vyjdou od kulturního domu, cílem je rozhledna v Rudce, kde začne představení Abrakadabra.