Koupání v aquaparku či výlet do vesmíru na planetu Atrox. Nabídka domů dětí a mládeže na Blanensku i Boskovicku pro jarní prázdniny byla pestrá. Knihy děti o prázdninách nečtou.

Dvanáctiletá Anna Filoušová ze Šebrova dává přednost prázdninám u babičky. „Pojedu k babičce do Němčic i se sestřenicí, která bude mít dva roky. Budu si s ní hrát a jezdit do aquaparku,“ řekla dívenka.

Na aquapark se těší i letovické děti. Jako každý rok se vyřádí v liberecké vodě, lunaparku nebo muzeu IQ. „Naplnili jsme celý autobus. Aquapark také nabízí školám slevu, takže děti to vyjde levněji, než kdyby jely s rodiči,“ míní Zdena Hájková z Domu dětí a mládeže v Letovicích.

Boskovičtí se vydají v pondělí na neobvyklou třídenní výpravu. O jarních prázdninách se chata za Drnovicemi promění v cizí planetu Atrox. „Děti po příjezdu zjistí, že nejsou na Zemi. Poblíž chaty navíc spadne Matka, jakýsi elektronický přístroj, který bude děti informovat. Cílem je dostat se zpět na Zem,“ popsal barvitý děj hry Kamil Ošlejšek z boskovického domu dětí. Vrátit se však může jen jeden. Ten nejlepší. Za splněné úkoly děti dostanou dávku kyslíku. Kromě fantazijní hry Návrat z hvězd čeká boskovické děti v pátek v sokolovně karneval se šášou Viktorem.

Blanenští školáci se vyřádí každé dopoledne přímo v domě dětí a mládeže. Čekají je hry s aerobikem, výroba teamového trička, krabiček, svícnů či vařečkových zvířátek. Bruslaři se mohou těšit zase na projížďku po ledě. Zimní stadion v Blansku bude totiž během tohoto týdne kromě čtvrtka otevřený každý den.

Malí milovníci lyžování či snowboardingu zavítají do olešnického ski areálu, kde je v provozu kotvový vlek. „Přisněžovali jsme každý den, takže podmínky jsou výborné. Budeme mít otevřeno celý den,“ sdělil správce Pavel Hlaváček a dodal, že sjezdovku už využívají o prázdninách mladí z okolních regionů.

Pracovníci blanenské a boskovické knihovny připravili pestrý program pro děti až na březen. „O jarních prázdninách chodí podstatně méně dětí. Většinou odjedou pryč, proto jsme žádnou zvláštní akci nenaplánovali,“ zdůvodnila vedoucí boskovické knihovny Jitka Moráňová.