Nová environmentální učebna Mašinka vznikne ze starého zahradního domku. „Ten stojí na zahradě školy. Teď ho používáme jako sklad zahradních pomůcek a venkovních hraček. Protože je ale domeček ve špatném stavu, chtěli jsme spojit jeho opravu s rozšířením," popsala ředitelka lysické mateřské školy Monika Sklářová.

Vnitřní část domku tak bude i po rekonstrukci sloužit dál jako sklad. „Nově přibude terasa, na které budou pracovní stoly pro práci dětí s různým materiálem. Vznikne tam i králíkárna pro králíky a morčátka a také malý skleník," popsala ředitelka.

Zároveň domek poslouží jako místo pro odpočinek. „Zahrada školky je volně přístupná, takže tam budou i lavičky, třeba pro lidi, kteří chodí okolo," přiblížila Sklářová.

Se stavbou chtějí Lysičtí začít příští rok na jaře. „Dokončení plánujeme do poloviny září. Už v příštím školním roce tak budou novou učebnu děti využívat," řekla Sklářová.

Stavba domku mašinky bude stát asi šest set tisíc korun. „Asi pět set tisíc dostaneme z dotace, zbytek nám přispěje městys," dodala ředitelka.