Blanenská rodačka roztočila kola své fantazie už v dětství, kdy do vlastních modelů oblékala panenky Barbie. Do povědomí módních umělců se zapsala se spolužačkou Kateřinou Morongovou při Prague Fashion Week Junior. „Tehdy zaútočili teroristé na Dvojčata. Zasáhlo nás to, proto jsme se rozhodly toto téma zpracovat,“ nastínila Barinová.

Obě mladinké módní návrhářky vzaly maskáče a v nadsázce je dekorovaly neonově růžovými tóny. „Látku jsme potiskly malinkými tanky, které tvořily květinu. Zdálky to vypadalo jako rozkvetlá louka,“ popisuje Barinová. Tato kolekce zaujala na veletrhu Styl a Kabo v Brně známého choreografa Yemiho A.D. Šikovné návrhářky pak oblékly celou jeho taneční skupinu, která zamířila letadlem na newyorský Manhattan.

Později vznikla, ještě ve školní lavici, módní značka Zajaty. Tu tvoří Barinová, Morongová a Kristýna Píchová z Adamova. „Zpočátku jsme si šily oděvy samy. Teď nám pomáhá stálá krejčová,“ dodává Barinová. Návrhářské trio vyhlásilo válku módním trendům. Zaměřuje se na streetwear módu, která je maximálně pohodlná. „Snažíme se vyhnout masovému konzumu. Lidé, kteří si naše věci koupí, nosí originál. Stěžejní je, aby se člověk vymykal všednosti,“ míní Barinová.

Ta klade důraz na přírodní materiály. Zčerstva “spíchlé“ modely zkouší sobě na tělo. Jedině tak pozná, jak oblečení sedne. Kromě oděvů navrhují Zajaty také kabelky a šperky. V současnosti se vrhají i do bytových dekorací. Jejich díla nabízejí obchody v Praze a v Brně, které dávají prostor mladým talentům módního návrhářství.

Obrovskou motivací jsou pro trio vernisáže jak v Česku, tak v zahraničí. „Je to neuvěřitelný hnací motor. Zvlášť v cizích zemích, kde poznáme, jak se tam tvoří,“ vysvětluje Barinová. Tu návrhářství absolutně pohltilo. Nejde podle ní jen o umění. „Dotvářím sebe sama jako osobnost. Prostřednictvím designu mohu navíc vyjádřit svůj názor. Je to sen,“ pousměje se žena.