„V anketním lístku jsme lidem nabídli šestnáct možností, z nichž každý měl vybrat dvě, které ho nejvíce trápí. Výsledky ankety potvrdily výběr deseti problémů uvedených v takzvaném desateru, které vzešlo z květnového veřejného fóra. Jsou to tedy dvakrát ověřené problémy," vysvětlil starosta města Vladimír Stejskal. Zatímco veřejného fóra se zúčastnilo pětašedesát lidí, anketních lístků úřad za dva měsíce trvání ankety nasbíral pět set.

Na prvním místě lidé jednoznačně odmítli příliv nepřizpůsobivých do Letovic. Před pár měsíci se totiž objevil záměr, že by se tito lidé mohli přestěhovat z Brna do jedné z letovických ubytoven. „Zatímco v Brně se o tom mluví, tady je ticho. Buď to usnulo na mrtvém bodě, nebo je klid před bouří," myslí si Stejskal.

Dodal, že zatímco některé problémy z ankety je možné reálně vyřešit, splnění některých požadavků je zatím v nedohlednu. „Na dobré cestě je Isarno, vybrali jsme nového nájemce a provozovatele. Ještě letos si osadu přebere sdružení Keltoi, které bude pokračovat v keltské tradici a už příští rok na jaře snad spustí provoz. Co se týče třeba obnovy letního kina, na to město nemá peníze. Ale přemýšlíme, že vytvoříme částečně zastřešený prostor pro letní kino na koupališti. Řeší se také úprava zadní části náměstí, na kterou se zpracovává projekt, a parkování v centru. Do města možná přibudou parkovací automaty," naznačil starosta.

Jako nereálnou zatím označil rekonstrukci hřiště pro střední školu, na niž město nemá peníze. Zdlouhavé bude také vyřešení kanalizace v místních částech nebo podpora bioplynové stanice, okolo které se dlouhodobě vedou debaty.

Letovičtí si také přejí větší propagaci průmyslové zóny či startovací byty pro mladé.