„Slunečné počasí přálo a na akci se během dopoledne dostavilo přes osm set účastníků. Pro návštěvníky byl připraven pestrý program. Přítomní mohli vidět nejen policejní výbavu a používanou techniku včetně historické, ale také dynamické ukázky,“ informovala policejní preventistka Lenka Petrželková.

Diváci tak zhlédli mimo jiné i výcvik policejních psů nebo ukázku jízdní policie na koních. Boskovičtí strážníci předvedli také záchyt volně pobíhajících psů.

„Děti se do některých dynamických ukázek zapojily a poměřily si tak síly se Speciální pořádkovou jednotkou nebo využily stříkající proud Hasičského záchranného sboru, kde se s velkým nadšením neváhaly osvěžit,“ popisovala preventistka.

Účastníci si dále vyzkoušeli lanovou dráhu, kterou v parku připravili strážníci z Boskovic. „K vidění byly dále atraktivní rádiem řízené modely letadel, vrtulníků a terénních aut firmy Jet Yerrows. Během celého dopoledne si děti mohly zasoutěžit a po splnění úkolů u stanovišť policie, Městské policie, BESIPu, Hasičského záchranného sboru a Střediska volného času Boskovice, čekala na každého odměna,“ dodala Petrželková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V krasu odklízí bahno. Skalní mlýn je bez proudu, jeskyním zkrátili prohlídky

Takto vypadalo dno Macochy o víkendu. | Video: se souhlasem Jakuba Gabriše a Vojtěcha Štrajta