Na místě pomáhali hasiči, kteří přenesli zraněného do vrtulníku. Záchranáři konstatovali, že muž byl po jejich příjezdu při vědomí. „Záchranáři zraněného ošetřili, dostal kyslíkovou terapii a léky na tišení bolesti. Vrtulníkem putoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Utrpěl středně těžká až těžká poranění,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Zraněného muže transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna. Ilustrační snímek.Zraněného muže transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna. Ilustrační snímek.Zdroj: ZZS JMK

Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška doplnil, že na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Případ měli hasiči původně hlášený jako zavalenou osobu. Na místě však nikoho vyprošťovat nemuseli. „Jednotky pomáhaly se zajištěním místa pro přistání vrtulníku a s transportem zraněného,“ upřesnil mluvčí.

Na místě jsou policisté, kteří zjišťují okolnosti úrazu. Spolupracují s pracovníky Oblastního inspektorátu práce. „Musíme vyloučit, že nedošlo k trestnému činu,“ poukázala mluvčí policistů Petra Ledabylová.

Horní můstek u propasti Macocha v Moravském krasu na Blanensku.
Tragédie v propasti Macocha. Dva mrtví muži, jeden se před skokem zastřelil

Tragédii řešili policisté například při opravách kostela svatého Jakuba v Brně. Loni tam zemřel dělník po pádu z osmimetrové výšky. Deník o tom informoval ZDE.

Zdroj: HZS, ZZS a Policie Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje