VÍTÁNÍ JARA

Kdy? Sobota, od 14.00

Kde? Zahradnictví Lebiš, Boskovice

Soutěže a atrakce pro děti, malování na plot a další zajímavý program. Tak tuto sobotu přivítají jaro Boskovičtí. Boskovické Vítání jara začne ve dvě hodiny odpoledne v areálu Zahradnictví Lebiš. Příchozí se mohou těšit například na sázení květinových miminek, prohlídku skleníku, ale také na vystoupení folklórního souboru Borověnka. To začne ve tři hodiny odpoledne a bude na téma vynášení Moreny. Občerstvení na akci zajistí pořadatelé.

VELIKONOČNÍ JARMARK

Kdy? Sobota, od 9.00 do 16.00

Kde? Moravské kartografické centrum, Velké Opatovice

Staročeské Velikonoce. Takové je téma jarmarku, který v sobotu od devíti hodin ráno pořádají Velkoopatovičtí v Moravském kartografickém centru. Na jarmarku si zájemci mohou koupit zboží s velikonoční tematikou, jako jsou velikonoční perníky, malované kraslice, proutěné zboží, med a medovina, vyšívané zboží, koření i drobné dárky. Chybět nebude ani kulturní program. „Vystoupí děti z mateřské školy, tanečního kroužku školní družiny a k vidění budou i orientální tance," zvou na akci pořadatelé. Děti se mohou těšit i na velikonoční dílnu. Vstup na akci do Moravského kartografického centra je volný.

DIVADLO PRO DĚTI

Kdy? Neděle 15.00

Kde? Zámek, Křtiny

Dětské divadelní představení Zpívání o jaru a velikonoční dílničku pořádají v neděli ve Křtinách. Od tří hodin odpoledne účastníci akce zhlédnou ve společenském sále divadlo, které potrvá do tří hodin a čtyřiceti minut. O pět minut později se už děti mohou těšit na velikonoční výtvarnou dílničku, která potrvá do pěti hodin odpoledne.

MAXIAUTODRÁHA

Kdy? Neděle, 13.00

Kde? Dělnický dům, Blansko

Tradiční akci s názvem Drakoneček pořádá tuto neděli blanenské skautské středisko Srdce na dlani. Odpoledne plné her a závodění na maxiautodráze začne hodinu po poledni. „Do půl čtvrté odpoledne potrvá kvalifikace na Velkou cenu Blanska. V této době budou účastníci na stanovištích získávat dráčky, kteří fungují jako platidla, za které si pak budou kupovat jízdy na maxiautodráze," vysvětlili pravidla blanenští skauti.

Ten, kdo v kvalifikaci zajede nejrychlejší čas, postoupí do Velké ceny. Ta na obří autodráze v Dělnickém domě odstartuje ve čtyři hodiny odpoledne. Předpokládaný konec akce je o půl šesté večer. Zábavné odpoledne s maxiautodráhou je pro děti od šesti do čtrnácti let.