V technickém zázemí jeviště a v šatnách pro účinkující byly plesnivé zdi. Spodní voda narušovala i konstrukci objektu.

Dělníci tyto problémy v uplynulých měsících při dalších opravách v části budovy odstranili. Stálo to přibližně čtyři miliony korun. „Sanace se týkala obvodové stěny budovy a části vnitřní svislé konstrukce. Opravené je kompletně zázemí šaten a toalet. Stejně jako chodba u pódia hlavního sálu včetně elektrických rozvodů a podlah. Po rekonstrukci je také prostor pod pódiem, jeho podlaha a další části budovy,“ vypočítal rozsah úprav blanenský úředník z odboru správy a rozvoje města Jiří Svoboda.

Ilustrační foto
Nezaměstnanost na jihu Moravy? Na pracáku skončilo v srpnu více lidí

Dodal, že práce budou ještě pokračovat mimo vnitřní prostory Dělnického domu. Jeho provoz už by ale omezit neměly. V budoucnu ještě zbývá vyřešit odvlhčení garáží a části budovy, která je propojená s nedalekou restaurací. Práce však brzdí nesouhlas majitelů sousedních pozemků. Jedním z nich je Daniel Fusek. Po telefonu se nechtěl o problému s městem bavit. Na zaslané otázky redakce nereagoval.

V Dělnickém domě se konají plesy, divadelní představení a koncerty. Sídlí tam i soukromá umělecká škola. Jeho historie se začala psát v roce 1905, kdy Blanenští založili Spolek Dělnický dům v Blansku se záměrem získat prostory pro schůze, přednášky, divadelní přestavení a koncerty. S restaurací a kavárnou.

„Díky sbírce a půjčkám koupil spolek pro tyto účely takzvaný Kalův hostinec. Našli se i lidé, kteří spolku půjčili nebo dokonce darovali celé své úspory. Po stavebních úpravách byl Dělnický dům slavnostně otevřen 22. listopadu 1908,“ uvedl blanenský galerista Pavel Svoboda.