Již na konci dubna dělníci zahájí práce na poslední etapě odvlhčení, které se zaměří na sanaci obvodových stěn, garáže a skladové prostory. Jak uvedl Jiří Svoboda z odboru správy a rozvoje města, práce zahrnují očištění a vyspravení zdiva a následnou izolaci.

V červnu pak začne instalace nové vzduchotechniky, která zvýší komfort návštěvníků akcí. „Modernizace rozšíří možnosti organizovat v Dělnickém domě akce i přes léto. Aktuálně to nejde, staré větrací zařízení hlavního sálu není v letním období schopno upravit teplotu v sále plném diváků," zdůraznil ředitel Kulturního střediska města Blanska Tomáš Mokrý.

November 2nd
V Boskovicích zahraje kapela, která získala prestižní Cenu Anděl. Už v pátek

Další částí rekonstrukce bude výměna elektroinstalace, strukturované kabeláže a elektrické požární signalizace, které se uskuteční převážně ve třetím nadzemním podlaží, kde sídlí Soukromá základní umělecká škola. Práce budou probíhat od června do konce srpna.

Ředitel Mokrý také upřesnil, že se snažili minimalizovat omezení provozu. „SZUŠ, která využívá právě převážně prostory ve třetím nadzemním podlaží, budou dočasně na poslední měsíc školního roku nabídnuty náhradní prostory,“ podotkl.

NEUNIKLO VÁM? Rodinný dům v Blansku se stal terčem zlodějů. Ukradli cennosti i obrazy

Policie. Ilustrační snímek
Rodinný dům v Blansku se stal terčem zlodějů. Ukradli cennosti i obrazy