Za jedním z nich stála šestice maturantů, která se jako jediná z Jihomoravského kraje prosadila v konkurenci výběrových škol na XII. Národní výběrovou konferenci Evropského parlamentu mládeže České republiky. Ta je na programu od čtvrtka v Praze.

V regionálním kole týmy změřily síly v debatě, kdy v anglickém jazyce měly obhajovat svůj postoj k danému tématu a druhá škola jim oponovala. Vybraná témata kopírovala okruh otázek, na kterých pracují komise Evropského parlamentu. „Bylo to dost těžké. Vždyť říct něco například o přistěhovalecké politice je obtížné v češtině natož v angličtině. Klukům jsme říkali, ať se snaží co nejvíce komunikovat a nečíst všechno z poznámek. Klidně i jednodušší angličtinou, ale mluvit,“ řekla Jaroslava Patloková, která na boskovické střední škole učí angličtinu.

Mohou se podívat do Bruselu

V národním finále půjde o hodně. Dvě nejlepší školy si zajistí účast na jednání Evropského parlamentu mládeže v Bruselu. „Mám z úspěchu našich studentů velkou radost. Vždyť za sebou nechali týmy z výběrových škol a gymnázií. Je vidět, že výuka s rodilým mluvčím má na naší škole smysl a nejsou to vyhozené peníze,“ dodala Patloková.

Boskovičtí totiž začátkem školního roku rozjeli nový výukový program angličtiny. Studenti díky němu mají šanci pravidelně konverzovat s Kanaďanem Brunem Huotem. Ten je také doprovodí na pražské finále.

Podruhé boskovičtí studenti zabodovali mezi autorizovanými opravnami aut značky Citroën. Servis, který škola provozuje ve spolupráci se společností CL Junior Auto Boskovice, s. r. o, získal na základě hodnocení spokojenosti zákazníků za loňský rok třetí místo.