Poklopy opraví také v ulici Vodní a Bezručova. „Chápu, že se to udělat musí, ale jezdit Blanskem začíná být děs,“ okomentovala situaci na sociální síti jedna z řidiček Marta Truhlářová.

Opravy zpomalí provoz v ulici Poříčí od odbočky na Dolní Lhotu po kruhový objezd ulicemi Svitavská, Rožmitálova a Smetanova. S pracemi se začalo u odbočky na Dolní Lhotu a bude se postupovat směrem do středu města.

„Poklopy na kruhovém objezdu opraví dělníci příští týden od pondělí do čtvrtka. V tomto termínu bude na kruhovém objezdu provedeno přechodné dopravní značení, které se bude postupem prací měnit,“ upřesnila mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.

Dosud byly v prostorách zchátralé budovy Zámek 3 výtvarné dílny základní umělecké školy. Celý objekt v centru Blanska čeká nákladná rekonstrukce, po které část budovy společně se školou využije také Muzeum Blanenska.
Centrum Blanska prokoukne. Opraví se další část místního podzámčí

Od příštího pondělí bude uzavřený vjezd na kruhový objezd z ulic Sv. Čecha, pěší zóny v Rožmitálově ulici a z ulice Smetanova. „Hlavní průtah městem ulicemi Vodní a Svitavská má být podle zhotovitele prací průjezdný po celou dobu prací,“ dodala Komárková.