Příští sezónu dojedou Drnovičtí po cyklostezce bez přerušení až do Lysic. Městys chystá drnovickou cyklostezku protáhnout na své území a napojit ji na místní silnice. Stezka bude mít něco přes kilometr. „Drnovice už hotovou cyklostezku mají, ale končí v polích na kraji obce. My ji tedy prodloužíme o necelých dvě stě metrů a propojíme s Lysicemi," popsal starosta Lysic Pavel Dvořáček. Výstavba začne na jaře a do léta má být být hotová. „Cesta je využívaná hodně, nejen cyklisty. Chodí po ní lidé na procházky a děti si tu krátí cestu do školy. Teď budou moci dojít pohodlně až do Lysic," dodal Dvořáček.

I pro bruslaře

Stav cyklostezky řeší také v Jabloňanech. Stezka, která vede z Jabloňan do Skalice nad Svitavou, je ve špatném stavu. V jejím středu chybí asfaltový povrch a cesta zarůstá trávou. „Je potřeba ji opravit. Jedná se o necelých šest set metrů, kam položíme novou vrstvu asfaltu. Cesta se začne opravovat v příštím roce. Přesný termín zatím nezná, ale do podzimu bude hotová," uvedl starosta Jabloňan Roman Plch. Cestu využívají i lidé z okolních obcí, kteří po ní chodí do Skalice na vlak, autobus nebo poštu. Až bude stezka opravená, bude terén vhodný i pro bruslaře na kolečkových bruslích.

Vedení Boskovic plánuje vyznačit singletrailovou terénní stezku, na které se každoročně jezdí závod Pohár Drahanské vrchoviny. Město upraví stávající lesní pěšinu, aby ji mohli sportovci využívat pravidelně. Vyznačený okruh vznikne vedle cyklostezky v lese u westernového městečka. „Nebudeme provádět žádné úpravy terénu, půjde pouze o vyznačení stezky. Zájemci ji budou využívat celoročně a závodníci na ní můžou trénovat," uvedla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

KLÁRA GROMSZKÁ