Cyklisti totiž Betany věnovali dar ve výši pět tisíc dvě stě korun a počítač jim z koupených částí sestaví.
„Vzájemná spolupráce trvá už čtvrtým rokem. Charitativní podtext naší činnosti dokládá i logo v horní části zad našich závodních dresů,“ uvedla za oddíl Moravec Veronika Koudelková.

Vedoucí stacionáře Betany Marie Zouharová má ze spolupráce velkou radost. „Moc si pomoci a zájmu od těchto mladých sportovců vážíme. Počítače, které máme, už jsou v horším stavu, ten nový využijeme v modelových bytech a při sociální rehabilitaci,“ uvedla.

Členové cyklistického oddílu však postiženým v Betany nepomáhají jen penězi. „Jeden z našich členů, Martin Barák z Valchova, začal dojíždět do stacionáře a vede pro tělesně postižené bezplatně hodiny jízdy na rotopedu. Jeden z klubových trenérů je zase nápomocný odbornými radami, co se týče stravy a vhodných metod posilování oslabeného organizmu. Z iniciativy Benešovských dojíždí do stacionáře také masérka,“ vyjmenovala Veronika Koudelková.

Mladí cyklisti jsou rovněž připraveni pomoci Betany při organizaci blížícího se tradičního sportovního dne. „Chodí na naše akce, podporují nás opravdu všemožnými způsoby. Je to prostě integrace postižených v praxi,“ dodala vedoucí stacionáře.

Jedna z klientek Betany, vozíčkářka Maruška, je dokonce od loňského prosince předsedkyní nově ustanoveného FAN klubu benešovského oddílu.

Petr Koudelka