V sezoně po ní jezdí stovky cyklistů denně. Déle než rok ji blokovala těžká technika, která pracovala na opravě blízkého železničního koridoru. Už tak dost zničená cesta dostala pořádně zabrat.

Podle mluvčího Správy železnic Dušana Gavendy byla oprava součástí investice do modernizace železničního koridoru Brno – Blansko za několik miliard korun. „Tak jako u jiných investic budou standardně zhotovitelé po dokončení stavebních prací na železnici na závěr obnovovat i části silničních cest, které byly stavbou dotčeny, například těžkou technikou,“ sdělil Gavenda.

Kraj plánuje mezi Blanskem a Kateřinským mostem cyklostezku podél řeky Svitavy za 200 milionů. Bude dlouhá přes čtyři kilometry. Zadal zakázku na projektovou dokumentaci.
Konec obav o zdraví? Mezi Blanskem a Adamovem povede nová cyklostezka

Nový povrch má zhruba tříkilometrový úsek od adamovského splavu na řece Svitavě. „Jezdím tu pravidelně každý den po obědě s kočárkem. Delší dobu se tu pracovalo na opravě železnice a jezdila tudy těžká technika, tak to byl problém. Teď je procházka kolem řeky perfektní,“ řekla Deníku Rovnost krátce po otevření opravené cesty jedna z adamovských maminek Nikola Melicharová.

Nový povrch si pochvaloval i Jiří Kolenáč z Adamova, který po cestě chodí s rodinou na nedaleký Nový hrad. „A také tudy běhám. Dcera už po opravené cestě jezdila na prkně a moc si to pochvalovala,“ sdělil muž.