Při čtvrtém ročníku Okresní olympiády změří síly děti z celého Blanenska. „Přihlásili se žáci ze sedmnácti škol. Od rána budou soutěžit mezi sebou druháci a třeťáci, v další kategorii ještě čtvrťáci a páťáci. Děvčata a chlapci se utkají v jednotlivých disciplínách zvlášť. Jedno dítě přitom může soutěžit maximálně ve dvou disciplínách," zmínil detaily klání ředitel kunštátské školy Vratislav Sedlák.

Děti budou skákat do dálky, házet kriketovým míčkem a běhat po dráze na krátkou i delší vzdálenost. „Ta delší měří půl kilometru. Další disciplínou je štafeta čtyřikrát padesát metrů," dodal Sedlák.

Ve sportovním areálu se bude odehrávat několik klání souběžně. Jako při olympiádě. Šikovní malí sportovci tak vybojují medaile a jejich týmy budou postupně získávat body. Po sečtení pak pořadatelé budou znát jména vítězů.

O Pohár krále Jiřího děti budou bojovat až do dvou hodin odpoledne. Na sportovišti uhasí žízeň pitím a pochutnají si i na občerstvení. „Naši žáci domluvili s řezníkem párky. Ty budou prodávat v rohlíku. Výtěžek pak poputuje do Namibie. Tam žije malý Samuel, o kterého se naše škola stará již šest let. Žáci mu vydělávají peníze na vzdělání," sdělil Sedlák s tím, že ročně posílají adoptovanému chlapci osm tisíc korun.