Vše už se chystá. „V Letovicích plánujeme postavit vedle sebe dva objekty pro čtyři nájemce. V tuto chvíli máme připravenou dokumentaci pro územní rozhodnutí, které bychom chtěli získat do konce roku," uvedl ředitel společnosti Realsant František Chrást.

Pokud vše půjde bez problémů, bude se stavět příští rok v létě. Za rok touto dobou by pak nové obchody mohly přivítat první zákazníky. Ve větším objektu bude pravděpodobně působit prodejna Mountfield, další provozovatelé ještě upřesněni nejsou. „Nesmí zde být další větší potraviny, ale třeba nějaké rychlé občerstvení vyloučeno není," dodal Chrást.

Vedení města záměr podporuje. Vedle rozšíření služeb také oceňuje, že přibudou parkovací místa. „Vše je zatím v jednání. Novou obchodní zónu chystá soukromý majitel vedle Penny Marketu v lokalitě Louky. Letovičtí budou přesně vědět, když se řekne, kde je domek u Klimešů," upřesnil místo výstavby starosta města Vladimír Stejskal.

Příjezdovou cestou má být Českobratrská ulice, kterou město prodlouží. Vést by měla až k Penny Marketu. Radnice nyní jedná o výkupu pozemků.

O plánované výstavbě se už mezi obyvateli Letovic ví. „Slyšel jsem, že se tam bude stavět hobby market. Nemám pocit, že by tu nějaký obchod vyloženě chyběl, spíš obavy, jestli se uživí. Potravin je tu dost, železářství máme dvě, elektry taky dvě, drogerie bez problémů. Zřídit zde Mountfield ale snad smysl má. Mluvil jsem s boskovickým prodavačem z Mountfieldu a prý tam jezdí dost lidí z okolí Letovic, z Poříčí a dál. A taky chataři," zhodnotil Pavel Bohatec z Letovic.

Ten by přivítal například obchod s vodoinstalacemi. „Ale jeden už zde v minulosti byl a neuživil se. Podobně firma na koupelny. Dneska jezdí hodně lidí do práce do větších měst nebo k doktorovi, a tak si mnohé přivezou z Brna nebo z Boskovic," doplnil Bohatec. Přiznal, že skeptický byl i před výstavbou Penny Marketu. „Ale lidí tam nakonec chodí dost," dodal.

ANDREA ŠRÁMKOVÁ