Důvodem je zhoršující se epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním covid-19. „Návštěvy jsou povoleny pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem, doba může být maximálně třicet minut. Výjimkou jsou návštěvy pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Počet návštěvníků mohou být maximálně dvě osoby v jeden čas“ uvedlo na webu vedení Vojenské nemocnice Brno.

Mezi další podmínky omezených návštěv patří dobrý zdravotní stav, předložení potvrzení o negativním antigenním testu ne starším než dvaasedmdesát hodin nebo PCR testu ne staršího než sedm dnů. Výjimečné setkávání s pacienty je povoleno pouze s respirátorem, všechny podmínky se týkají i návštěv ve venkovních prostorách.

Ilustrační foto.
Obyvatelé Boskovic potrápí odstávky vody: dělníci se pustí do oprav vodovodu

Podobná situace panuje od úterý rovněž v boskovické nemocnici. „S ohledem na nepříznivý vývoj epidemiologické situace se s účinností od 12. října zakazují návštěvy hospitalizovaných pacientů, vyjma zákonných důvodů a přítomnosti otců u porodu. Omezení platí do odvolání,“ upozornili představitelé nemocnice na webových stránkách.

Zákaz návštěv platí od minulého čtvrtka v nemocnici v Ivančicích. Omezení platí pro pacienty na lůžkových odděleních až do odvolání. Důvodem je nepříznivá epidemiologická situace a snaha o zajištění ochrany pacientům. Zákaz se netýká návštěv u pacientů v terminálním stádiu a třetích osob u porodu s respektováním technických podmínek porodního sálu.

V pondělí přibylo na jihu Moravy 184 nových případů nákazy koronavirem. Oproti minulému týdnu se tak jedná o nárůst průměrně o čtyři desítky nakažených. Za posledních sedm dní tak jde o 66 potvrzených případů na sto tisíc obyvatel, za poslední dva týdny pak o 117 nových případů nákazy na sto tisíc obyvatel.