Studie v zimním semestru vypracují tamní studenti. „Oslovili jsme tři vysoké školy, o spolupráci měla nakonec zájem jen ta v Liberci. Fakultu vede boskovický rodák Zdeněk Fránek, který má s řešením architektonických úkolů v našem městě bohaté zkušenosti," uvedl boskovický úředník Jaroslav Parma. Jedna studie bude stát osmdesát tisíc korun bez daně. Boskovičtí už připravili návrhy smluv.

PODOBU UPŘESNÍ

V budově v ulici Kapitána Jaroše může v budoucnu vzniknout komunitní centrum. O jeho podobě ještě nemají zástupci města jasnou představu.

Jedna z variant počítá s tím, že se tam přesune také městská knihovna. Ta už dvacet let sídlí ve stísněných prostorách městského úřadu na náměstí 9. května. „Ideální by bylo, kdyby se podle hotové studie přestavěl areál Katolického domu, budovy O2 a objektu, kde mají zázemí zahrádkáři. Zásadní problém je však cena. Projektová vychází na dvaasedmdesát milionů korun," uvedl šéf Kulturních zařízení města Boskovice Oldřich Kovář.

V prostorách v ulici Kapitána Jaroše by rád viděl nejen knihovnu, ale i komunitní centrum. „Byla by tam městská knihovna, prostory pro klub seniorů a další volnočasové aktivity s malým přednáškovým sálem. Literární kavárna a malá prodejna literatury včetně minigalerie. V Boskovicích dnes plnohodnotné místo pro scházení se chybí," dodal Kovář.