Uzávěrka je jednadvacátého září. „Třetí ročník výzvy jsme se rozhodli vyhlásit navzdory škrtům a omezeným finančními příjmům z veřejných rozpočtů. Částku jsme ponechali stejnou jako v předchozích letech,“ informoval blanenský místostarosta František Hasoň.

Konkrétní projekty mohou navrhnout lidé starší osmnácti let. Přihlásí se přes on-line formulář na webu města. Podmínkou jsou podpisy minimálně dvaceti plnoletých občanů města, kteří zmíněný návrh podporují. O vítězném projektu pak rozhodne hlasování veřejnosti. „Kolegové z odboru správy a rozvoje města nabízejí každému navrhovateli bezplatnou konzultaci. Zváží, zda jsou podávané návrhy reálné a nepřekročí částku šest set tisíc. Budeme rádi, když součástí návrhu bude také fotodokumentace nebo video prezentace projektu,“ dodal Hasoň.

Policisté vypátrali zloděje, který k vloupání přijel kradeným autem.
K vloupání zloděj přijel do Blanska kradeným autem, dopadli ho v křoví

Loni lidé do výzvy přihlásili osmnáct projektů. V hlasování zvítězil projekt Lavičky pro oddech a i setkávání generací. Zanedlouho tak v ulicích Blanska přibude několik desítek dřevěných posezení a pětice sestav stolků se sedátky. Projekt navrhla Římskokatolická farnost Blansko a konkrétní místa, kde nové lavičky budou, vytipovali místní. „Návrhy posílali lidé všech věkových skupin,“ informoval na webu města blanenský farář Jiří Kaňa.

Nové lavičky se objeví na volných prostranstvích mezi bytovými domy v ulici Chelčického, Dvorská, na Sportovní ostrově Ludvíka Daňka a v sídlišti Zborovce. Lidé je využijí také na ploše kolem blanenského hřbitova nebo u cesty do místní části Češkovice. „Různě sestavitelné dřevěné prvky k posezení pro děti i dospělé budou na Sportovním ostrově, na náměstí Míru, v zámeckém parku a na prostranství před zámeckou Sýpkou,“ informovali zástupci města na webu.

Blaneskou přehradu Palava otevřeli místní v červnu 1971.
Blanenská nádrž Palava slaví padesát let, chystají se úpravy zchátralého zázemí

Blanenští letos dotáhnou do konce i některé z dalších loni navržených projektů. U domu s pečovatelskou službou v ulici 9. května postaví dělníci nový altánek, poblíž baseballového hřiště na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka pak nainstalují uzamykatelné skříňky pro sportovce. Připravuje se také zastřešení kontejnerového stání v ulici Jasanová v sídlišti Písečná.