Opozičním zastupitelům se ale nelíbí, že o záměrech se sportovištěm nevědí nic bližšího. „K hale jsou radní naprosto laxní, dokonce se o ní ani nezmínili ve svém programovém prohlášení. Nejde ani tak o to, že neříkají nic o místě, kde ji chtějí či nechtějí dostavět, ale jednoduše chybí jakékoliv další informace. Přijde mi, že jen strkají hlavu do písku a nechtějí nic řešit," uvedl bývalý starosta města a zastupitel za ODS Jaroslav Dohnálek.

Ten je i nadále přesvědčený, že pro halu je nejlepší lokalitou ulice Slovákova. „Místo jsme hledali od roku 2005. Za ty peníze ji už nikdo nikde nepostaví," míní Dohnálek.

Podobný názor zastává i zastupitel Jiří Pevný ze Sdružení SNK Evropští demokraté a Sportovci pro Boskovice. „Hala sportovcům hodně chybí. Stále ji chceme v místě, kde ji rozestavěli. Vadí mi, že koalice se ke stavbě jasně nevymezila. Ačkoliv čekají na vyjádření různých úřadů," sdělil Pevný. Souhlasí s ním i zastupitel za TOP 09 Pavel Vlach. „Zatím se jen rozhlížejí a hodnotí situaci, ale neměli by dělat mrtvého brouka," uvedl Vlach.

Podle radního Vladimíra Farského se ale vedení města halou intenzivně zabývá. „To, že ji nemáme v programovém prohlášení, ještě neznamená, že se nic neděje. Připravujeme víc variant návrhů, aby se k nim odborná i laická veřejnost pak mohla vyjádřit. Proto se někomu může zdát, že se nic neděje," vysvětlil Farský.

V úvahu přicházejí i další místa, kde by hala mohla stát. Město se zabývá mimo jiné i možností dostavět ji ve sportovním areálu Červená zahrada. „Musíme ještě zjistit, jak je to s okolními pozemky, budeme jednat s jejich majiteli. Těch návrhů je víc, ale blíže je budeme specifikovat až za pár týdnů. Bývalé vedení města nás neustále přesvědčovalo, že halu lze postavit jen ve Slovákově ulici. Ale není tomu tak," upozornil Farský.

Podle starostky Boskovic Hany Nedomové budou bližší podrobnosti k hale známé do června. „Předpokládám, že do té doby připravíme materiál pro jednání zastupitelstva," sdělila Nedomová.