Další krácení může přijít ještě ohledně zeleně a vnitřního vybavení. „Je to zvláštní. Centrum pro regionální rozvoj nám projekt už jednou kontrolovalo. A když se mají posílat dotace, je najednou něco špatně. Opakovaně posíláme připomínky. Nevylučuji, že vše skončí u soudu,“ řekl Rovnosti boskovický starosta Jaroslav Dohnálek.

Centrum pro regionální rozvoj námitky Boskovických řeší. „Podle zákona o rozpočtových pravidlech o nich rozhodne ministryně pro místní rozvoj,“ uvedla mluvčí ministerstva Veronika Vároši.

Boskovičtí zatím za stavbu nového výukového komplexu zaplatili pětačtyřicet milionů. První peníze od státu dorazily v dubnu. Jednalo se o tři miliony. Dalších sedmnáct měli mít Boskovičtí na účtu v květnu. Zatím nedorazily.

Ilustrační foto
Areál Markland ve Skalici ovládnou bitvy. Ze druhé světové války

Smyslem výukového centra je lépe připravit žáky na budoucí povolání. Díky kvalitnímu zázemí a pomůckám se zlepší například v pracovních činnostech, přírodovědných a technických předmětech. V centru ve Slovákově ulici počítají například s učebnou dřevo–kovo výroby, pro elektroniku a mechaniku využijí žáci učebnu techniky a technologií. „Stavba centra včetně sadových úprav a biotopu je hotová. V červnu se budova doplní nábytkem a budou nainstalovány technické pomůcky s modely. Kolaudace bude v srpnu,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Centrum stojí v místech, kde město před několika lety začalo stavět sportovní halu. Stavbu však stoply technické problémy a hlavně protesty místních. Má řadu kritiků. „Za mě v té lokalitě měla stát sportovní hala. Je podle mého pro místní mnohem potřebnější než vzdělávací centrum. Ve školách jsou přece vybavené dílny. Myslím, že to jsou vyhozené peníze, i když většinu nákladů pokryjí dotace,“ uvedl zastupitel Jiří Pevný.

Nové výukové prostory mají od září využívat zejména žáci základních škol v ulicích Slovákova, Sušilova a z náměstí 9. května i další školy v regionu.