Absence většího sportoviště, to je to, co trápí mnoho lidí v Letovicích. Potvrdila to i anketa, kterou provedli redaktoři Blanenského deníku Rovnost. „Chybí mi tady nějaké kluziště, krytý stadion na bruslení. V zimě chodíme jen na rybník, a to ještě musí pořádně mrznout,“ prohlásil patnáctiletý Jan Portl.
Radní o přání místních vědí. „Zimní stadion či bazén mají zatím nejasné obrysy. Byla by na to potřeba značná suma peněz a bez dotací to není reálné,“ vysvětlil starosta Letovic Radek Procházka. „Zimní stadion stojí jedenáct milionů, plavecký bazén šedesát až osmdesát milionů. Místa pro stavbu bychom sehnali a peníze taky. Teď záleží na tom, jestli by město utáhlo celý provoz sportoviště,“ doplnil místostarosta Vladimír Stejskal. Podle něj záleží jednak na dotacích, jež by muselo město získat, a také na tom, jak by se zaplatil každodenní provoz sportoviště. „Zimní stadion by se asi víc uživil než bazén. Kdyby se postavil, sloužil by pak jako víceúčelové sportoviště. Například na in-line brusle nebo na kulturní akce,“ míní Stejskal.
O výstavbě sportoviště i všem, co Letovické trápí, mohou přijít debatovat dnes odpoledne na Den s Deníkem na Masarykovo náměstí se starostou města Radkem Procházkou.